Курс на проактивну діяльність органів місцевого самоврядування

Дата: 15.09.2017 11:49

14 вересня у Вінниці пройшов тренінг “Стратегічний аналіз середовища новостворених ОТГ”.  У приміщенні Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування зібралися представники об'єднаних громад Вінничини, які розпочинають роботу над своїми Стратегічними планами розвитку і коригують вже існуючі, ухвалені раніше.

Гості з Бабчинець, Оратова, Томашполя, Ковалівки, Жданівки, Райгорода та інших вінницьких ОТГ хотіли отримати відповіді на дуже практичні питання: яка відмінність між Стратегією/Стратегічним планом розвитку і планом соцекономрозвитку, як уникати конфліктів підчас засідань членів робочих груп і ефективно організовувати опитування мешканців та представників бізнесу, а найголовніше – як розвивати свої території, використовуючи потенціал і зовнішні можливості фінансування.

- Проактивна діяльність органів місцевого самоврядування вимагає вміння «продавати» свою територію і управляти цією соціально-економічною системою. Треба пам’ятати також про маркетинг і менеджмент. Стратегія без операційної частини є лише цікавою інформаційною довідкою про громаду без проектів і заходів, які призведуть до досягнення цілей, - зазначив радник з регіонального розвитку Вінницького ЦРМС Юрій Войціцький.

Учасники виконали три практичні завдання та покращили вміння збирати дані для соціально-економічного аналізу, проведення анкетувань і візуалізації зібраних даних у формі графіків, діаграм і таблиць.

Наявність у об’єднаних громад Стратегій розвитку – це не лише вимога часу і перспектива брати участь у грантових програмах Європейського Союзу, але й можливість моделювання соціально-економічного розвитку своїх територій у бажаному напрямку через механізми стратегічного управління.