A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Ковалівська об'єднана територіальна громада
Вінницька область

УКРИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА НАЙПРОСТІШИХ УКРИТТЯХ

Дата: 17.05.2018 08:52
Кількість переглядів: 1233

Дорученням Голови Вінницької обласної державної адміністрації визначено наступний порядок укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту та найпростіших укриттях.

У разі отримання інформації про застосування звичайних засобів ураження

та ракетно-артилерійських обстрілів

Укриттю в сховищах підлягають:

1. Працівники найбільшої працюючої зміни суб'єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту, які продовжують свою

діяльність в особливий період, а також працівники чергового персоналу суб'єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність міст, віднесених до відповідних груп цивільного захисту.

2. Хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров'я, які не підлягають евакуації.

Укриттю в протирадіаційних укриттях підлягають:

1. Працівники суб'єктів господарювання.

2. Працюючі зміни служб, які забезпечують життєдіяльність.

3. Населення, яке проживає поблизу місця розташування ПРУ.

4. Хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров'я.

Укриттю в найпростіших укриттях підлягає населення міст та інших населених пунктів, яке не укривається в сховищах та ПРУ.

 

  На території Ковалівської ОТГ вбудовано 2 протирадіаційних  укриття, розміщених за адресами:

вул. Заводська, 29 с. Ковалівка (ДНЗ «Сонечко»);

вул. Центральна,2, с.Ковалівка.

 

 

 

 

 

ПОРЯДОК ЗАПОВНЕННЯ ЗАХИСНИХ СПОРУД ТА ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЛЮДЕЙ,

ЯКІ УКРИВАЮТЬСЯ В НИХ

 

ЗАПОВНЕННЯ ЗАХИСНИХ СПОРУД ПРОВОДИТЬСЯ ЗА СИГНАЛАМИ ОПОВІЩЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ.

 

Для швидкого заповнення захисної споруди особи, що укриваються, повинні заздалегідь вивчити маршрути руху. Напрямок руху до захисних споруд від місць масового перебування людей слід указувати покажчиками маршруту руху, вивішеними чи намальованими на видимих місцях.

У нічний час написи, покажчики і входи мають бути освітлені або дубльовані світловими покажчиками.

Особи, що укриваються, повинні прибувати у захисну споруду із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці (якщо вони не закладені у захисній споруді) та мати при собі найнеобхідніші речі. Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.

Заповнювати захисні споруди необхідно організовано, без паніки. Розміщує людей у відсіках особовий склад формувань з обслуговування захисних споруд. Осіб, що прибули з дітьми, розміщують в окремому відсіку чи у місці, спеціально відведеному для них. Дітей, людей похилого віку і людей із поганим самопочуттям розміщують у медичній кімнаті або біля огороджувальних конструкцій і ближче до повітроводів. Розміщення здійснюється, як правило, за виробничим або територіальним принципами (цех, бригада, будинок), місця розміщення таких груп позначають табличками відповідного змісту.

Особи, що укриваються, під час перебування у захисній споруді повинні виконувати усі вказівки командира і особового складу формування, що стосуються перебування у споруді, надавати їм необхідну допомогу.

 

Прибирання приміщень захисної споруди проводиться двічі на добу. Особлива увага приділяється обробці санітарних вузлів 0,5% розчином двох третіх основної солі гіпохлорита кальцію. Після відвідання санвузлів руки дезінфікують 0,3% розчином хлораміну. Взуття після виходу з санвузлів дезінфікують шляхом обтирання його об мати, просочені 0,5% розчином хлораміну. У мішки, заповнені сміттям та відходами, слід додати один із хімічних консервантів із розрахунку на один кілограм відходів: параформану – 8 г, сірчано-кислої міді – 55 г, бромистої міді – 28 г, паро нітрофенолу – 13 г.

 

У ЗАХИСНІЙ СПОРУДІ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ палити, шуміти, запалювати без дозволу гасові лампи, свічки, не слід ходити по приміщеннях без особливої потреби, необхідно дотримуватись дисципліни, якнайменше рухатися. Слід організувати позмінний відпочинок людей на місцях, обладнаних для лежання. Для повноцінного відпочинку можна тримати у захисній споруді або брати з собою легкі підстилки і невеликі подушки з поролону, губчатої гуми або іншого синтетичного матеріалу.

 

Оповіщення осіб, що укриваються, про обстановку поза захисною спорудою і про сигнали та команди здійснюється командиром групи (ланки) з обслуговування захисної споруди або безпосередньо по радіотрансляційній мережі. Вихід із захисної споруди здійснюється за командою «Відбій» (після уточнення обстановки у районі захисної споруди, а також у випадках вимушеної евакуації у порядку, який встановлюється командиром групи /ланки/ з обслуговування захисної споруди).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь