1 жовтня - ДЕНЬ ВЕТЕРАНІВ ТА ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

Дата: 03.10.2018 10:57

"Поки ми молоді, старість бачиться нам такою далекою і навіть неможливою.
Нам здається, що ми завжди будемо молоді, але… Роки минають швидко і в якусь мить людина починає розуміти, що вона поповнює ряди бабусь та дідусів."

І. О.Решетовська

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».  Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людські обов’язки бути турботливими та милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, зв’язку та розуміння поколінь

Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі "особи похилого віку", чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість.

Ковалівська публічна бібліотека долучилась до цього свята і провела в бібліотеці годину спілкування «Зрілість – це наша старість з мудрими очима».           На  захід були запрошенні люди старшого покоління – Черниш А.Й., Качур М.М., Саєнко К.П. Від учнів 7 –б класу Ковалівського НВК, лунали ліричні вірші, сердечні слова чергувалися з музичними номерами та теплими привітаннями, також гарною піснею привітала гостей художній керівник будинку культури  Марія Анатоліївна Куйбіда.  Показали свою майстерність Саєнко К.П. і Качур М.М. вони виконали пісню «А роки летять», далі були переспіви між старшим поколінням і молодшим. Свято закінчилось за запашним гарячим чаєм.